Lietuva ceļotājiem maina kovida analīžu noteikumus

Lietuvas Veselības ministrija ir paziņojusi par Covid-19 analīžu kārtības maiņu cilvēkiem, kuri valstī ierodas no valstīm ārpus ES un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ), vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

No šīs nedēļas ceļotājiem no valstīm ārpus ES ieteicams veikt PCR analīzes ne vēlāk kā trešajā dienā pēc ierašanās Lietuvā. Būtiski, ka ieteikums attiecas arī uz tiem, kuri ir pilnībā vakcinēti.

Lasiet arī: Eurostat: No ES iedzīvotājiem internetā izlasīto visretāk pārbauda lietuvieši

Šāds pats noteikums attiecināts uz personām, kuras Lietuvā ieceļo no ES un EEZ valstīm ar augstu Covid-19 izplatību sabiedrībā. Šobrīd zema vai vidēja slimības izplatība pēc ES Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (ESPKC) rādītājiem no ES un EEZ valstīm ir tikai Rumānijā.

Tāpat kā līdz šim cilvēkiem, kuri ierodas Lietuvā no ESPKC sarkanajā sarakstā iekļautajām valstīm, kas liecina par augstu slimības izplatību, desmit dienas ir jāpavada pašizolācijā un jāveic Covid-19 analīzes, ja vien viņi nav atveseļojušies no koronavīrusa pēdējo 180 dienu laikā vai ir pilnībā vakcinēti.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1568070/travel-update-lithuania-changes-testing-requirements-for-arrivals

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas