Lietuva cietusi apjomīgā kiberuzbrukumā, tā aizsardzības ministrs

Pret Lietuvu decembrī ticis vērsts kiberuzbrukums, kas bijis viens no lielākajiem un sarežģītākajiem, kāds piedzīvots pēdējos gados, trešdien, 16.decembrī, paziņojis Lietuvas aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks (Arvydas Anušauskas).

Uzbrukums noticis pagājušajā trešdienā, 9.decembrī, kad saskaņā ar Lietuvas Aizsardzības ministrijas Nacionālo Kiberdrošības centra secināto notikusi ielaušanās 22 Lietuvas publiskā sektora tīmekļa vietņu datorsistēmās. Tikušas uzlauztas, lielākoties, reģionālo pašvaldību tīmekļa vietnes.

Uzbrucēji tajās publicējuši viltus ziņu rakstus par trīs tēmām. Pirmajā apgalvots, ka uz Lietuvas robežas esot aizturēts kāds Polijas diplomāts, otrajā apgalvots, ka Šauļu lidlaukā, kur izvietota NATO Baltijas gaisa telpas patrulēšanas vienība, esot atklāta korupcija. Trešajā viltus ziņā savukārt pausts, ka bruņotajos spēkos esot iesaukts lielāks skaits cilvēku, nekā iepriekš vēstīts.

Vienlaikus uzbrucēji izplatījuši viltus e-pasta vēstules, kas līdzinājušās Lietuvas Aizsardzības ministrijas, Ārlietu ministrijas un Šauļu pašvaldības sūtītām e-pasta vēstulēm. Tajās izplatīta dezinformācija un iekļautas atsauces uz tekstiem, kas publicēti uzlauztajās tīmekļa vietnēs.

«Tas norāda uz lielām nepilnībām publiskā sektora kiberdrošībā,» par Lietuvas iestāžu piedzīvoto uzbrukumu sacījis Lietuvas aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1300455/lithuania-came-under-biggest-cyber-attack-in-years-says-defence-minister

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas