Lietuvā cilvēki gados ir kustīgāki nekā jaunieši, atklāj pētījumā

Lietuviešu piecdesmitgadniekiem ir fiziski aktīvāks un veselīgāks dzīvesveids nekā jauniešiem, atklāts pētījumā, turklāt katram ceturtajam iedzīvotājam ir neveselīgi liels liekais svars.

Kā trešdien, 30.oktobrī, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT, pētījumu veikusi Lietuvas Veselības zinātņu universitāte.

Darbā secināts, ka valstī tikai katrs piektais iedzīvotājs sporto vismaz pusstundu dienā, četras dienas nedēļā, kas ir ārstu minimālais ieteikums veselīga dzīvesveida uzturēšanai.

Interesanti, ka jaunieši ir divreiz mazkustīgāki nekā lietuvieši, kuriem ir 50 gadi un vairāk.

«Atšķirtas arī ēšanas paradumi,» skaidro universitātes asociētā profesore Vilma Krjaučjoniene (Vilma Kriaučionienė). «Vecāki cilvēki ēd vairāk zivju, dārzeņu un augļu [..], kamēr jaunieši, droši vien būdami steigā, izvēlas pusfabrikātus un, ēdot ārpus mājām, vairāk izvēlas gaļas produktus.»

Kritisks par lietuviešu ēšanas un sportošanas paradumiem ir arī Lietuvas veselības ministrs Aurēlijs Verīga (Aurelijus Veryga): «Ja cilvēki ievērotu veselīga dzīvesveida pamatprincipus, nepastāvētu 80 procenti hronisko saslimšanu».

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1111544/elder-lithuanians-lead-healthier-lives-than-youth-study-shows

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas