Lietuva domstarpībās ar Ķīnu atsauc savu vēstnieci no Pekinas uz pārrunām

Lietuva ir atsaukusi savu vēstnieci Ķīnā uz konsultācijām. Abu valstu attiecības saasinājušās pēc tam, kad Pekina paudusi neapmierinātību ar Taivānas pārstāvniecības atvēršanu Viļņā, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Par lēmumu uz laiku atsaukt vēstnieci ceturtdien, 2.septembrī, paziņojis Seima Lietuvas-Taivānas parlamentārās sadarbības grupas priekšsēdētājs Mats Maldeiks (Matas Maldeikis). Lietuvas vēstnieces Ķīnā Diānas Mickevičienes (Diana Mickevičienė) ierašanās dzimtenē gaidāma piektdien, 3.septembrī.

Lietuvas Ārlietu ministrija atsaukt vēstnieci uz pārrunām Viļņā nolēmusi pēc tam, kad Ķīna paziņojusi par sava Lietuvas vēstnieka atsaukšanu saistībā ar Taivānas pārstāvniecības atvēršanu Viļņā šogad, ko Pekina uzskata par politiskas «sarkanās līnijas» pārkāpšanu. Taivānai ir de facto vēstniecības arī citās Eiropas valstīs, tomēr tām ir dots Taivānas galvaspilsētas, «Taipejas», nosaukums.

Lasiet arī: Lietuva izstājas no 17+1 Ķīnas sadarbības foruma

Taivāna uzskata sevi neatkarīgu valsti ar nosaukumu «Ķīnas Republika», savukārt Pekina Taivānu – par separātisku reģionu, kas atšķēlies no daudz lielākās Ķīnas Tautas republikas.

Atbalstu Lietuvai tās domstarpībās ar Pekinu paudušas pārējās ES dalībvalstis. To Ķīnas vēstniecību vadītāji piektdien, pirms Mickevičienes izlidošanas mājup tikušies ar viņu un pauduši savu solidaritāti un cerību, ka diplomāte drīzumā atgriezīsies savā darbavietā Ķīnas galvaspilsētā.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1485406/lithuania-recalls-ambassador-from-china-for-consultations

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas