Lietuvā elektroauto iegādei pieejama vērā ņemama valsts subsīdija

Lietuvieši, kuri izvēlēsies nomainīt savu iekšdedzes dzinēja auto uz elektroauto, varēs pieteikties uz valsts subsīdijām līdz 4 000 eiro apmērā, tā Lietuvas valdības lēmumu citē raidorganizācija LRT.

Otrdien, 13.aprīlī, Lietuvas Vides ministrija paziņoja, ka šī mērķa subsidēšanai valdība ir iedalījusi kopumā piecus miljonus eiro. Finansējums ietilpst Lietuvas Klimata pārmaiņu programmā, ko valdība apstiprinājusi šajā nedēļā.

Lasiet arī: Lietuvas valdība lems par konkrētu ierobežojumu mīkstināšanu ēdināšanas iestādēm, teātriem

Interesanti, ka 4 000 eiro subsīdija būs pieejama jaunu elektroauto pircējiem, kamēr iegādāties lietotu elektromotora automašīnu valsts palīdzēs ar subsīdiju 2 000 eiro apmērā.

Vēl uz 1 000 eiro atbalstu var pieteikties tie veco automašīnu īpašnieki, kuri norakstīs savu iekšdedzes dzinēja auto.

Lietuvā šāds valsts atbalsts videi draudzīgu spēkratu iegādei bija pieejams jau 2020.gadā, un saskaņā ar Vides ministrijas pausto subsīdijas šajā jomā pērn saņēmuši vairāk nekā 650 iedzīvotāji. No tiem 161 iegādājies jaunu, bet 489 – lietotu elektroauto. Piektdaļa no pircējiem arī norakstījuši savus vecos iekšdedzes motora spēkratus.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1387516/lithuania-to-offer-eur4-000-subsidies-for-switching-to-electric-cars

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas