Lietuvā groza ceļu satiksmes noteikumus par labu riteņbraucējiem, autobusiem

Riteņbraucēju ielas, A+ joslas un īpaši luksofori sabiedriskajam transportam ir daļa no grozījumiem satiksmes noteikumos, kurus šonedēļ apstiprinājusi Lietuvas valdība, vēsta kaimiņvalsts sabiedriskais medijs LRT.

Valdība Lietuvas ceļu satiksmes notikumu grozījumus atbalstījusi trešdien, 15.septembrī. Daļa no tiem iecerēti, lai nodrošinātu ērtāku pārvietošanos ar divriteņiem pilsētās. Piemēram, no 2022.gada atsevišķas ielas pilsētu un jo sevišķi kūrortpilsētu centros varēs pārdēvēt par divriteņu ielām jeb lietuviski dviračių gatvė. Tajās visā ielas platumā varēs braukt ar divriteņiem, kamēr automašīnām un citiem transportlīdzekļiem būs jāievēro ātruma ierobežojums 30 km/h.

Lasiet arī: Rīgas vicemērs Ķirsis: Ar katru dienu zūd cerība, ka ūdeņraža trolejbusi būs kvalitatīvs transporta veids

Plānots ieviest arī jaunas ceļu satiksmes zīmes arvien populārāko elektroskrejriteņu kustības regulēšanai. Atsevišķās ielās ar intensīvu gājēju kustību tiks liegts braukt ar elektriskajiem divriteņiem un elektroskrejriteņiem.

Sabiedriskā transporta jomā Lietuvas valdība atbalstījusi ielu joslu rezervēšanu tikai sabiedriskā transporta vajadzībām ar apzīmējumu «A». Atbalstīta arī iecere šīs joslas aprīkošanai arī īpašiem baltas krāsas luksofora signāliem, kas paredzēti tikai sabiedriskā transporta vajadzībām. Iecerēts arī izveidot braukšanas joslas ar apzīmējumu «A+». Tās līdztekus sabiedriskajam transportam drīkstēs izmantot arī riteņbraucēji, mopēdisti, motociklisti un automašīnas cilvēku ar invaliditāti pārvietošanai.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1497135/lithuania-amends-traffic-rules-to-give-more-space-to-cyclists

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas