Lietuvā iecerēts universitāšu skaitu samazināt no 14 uz 4

Lins Jegelevičs (Linas Jegelevičius) speciāli BNN

Lietuvā darba grupa ar valdības atbalstu izstrādājusi visai radikālu piedāvājumu augstākās izglītības sistēmas reorganizācijai. Tas paredz 14 valsts atbalstītās universitātes konsolidēt četrās, no kurām divas būtu starptautiska līmeņa universitātes, vēl divas – tehniskās universitātes.

Pašlaik Lietuvā iegūt augstāko izglītību piedāvā turpat 40 universitātes, koledžas un augstskolas. Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija aplēsusi, ka augstākās izglītības iestāžu skaits valstī ir lielākais, ja salīdzina ar jebkuru citu Eiropas Savienības dalībvalsti.

Darba grupas izstrādātais piedāvājums, kas, Lietuvas premjerministra Sauļus Skverneļa (Saulius Skvernelis) vārdiem, netiks uzspiests, bet iezīmē neizbēgam reformu valsts finansējuma piešķiršanas kārtībā, paredz, ka finansējumu saņems divas starptautiska līmeņa universitātes – Viļņas Universitāte un jauna augstākās izglītības iestādi Kauņā – , kā arī divas tehniskās universitātes, viena – Viļņā – un otra – Kauņā.

Pret augstskolu konsolidāciju iebilst Lietuvas Universitāšu Rektoru apvienības vadītājs, profesors Juozs Auguts (Juozas Augutis): «Mums ir jaunieši, kuri grib izvēlēties šauru specializāciju un tajā sasniegt augstāko līmeni. (..) Nesaprotu centienus sapludināt visu dažādo izglītības sistēmu un izjaukt to, kas ir radīts. Uzskatu, ka universitātes būtu jāiedrošina tiekties pēc unikālā, nevis tās visas apvienot vienā milzīgā augstākās izglītības iestādē».

Ref: 111.111.103.4549

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas