Lietuvā ierobežo pulcēšanos līdz diviem cilvēkiem

Lietuvas valdība trešdien, 2.decembrī, lēmusi aizliegt sabiedriskās vietās pulcēties grupās lielākās par divām personām. Aizliegti arī Ziemassvētku tirdziņi, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Valstī kopš 7.novembra ir spēkā 2020.gada otrā valsts mēroga karantīna, tomēr COVID-19 izplatība Lietuvā saglabājas ļoti augsta. Pagājušās nedēļas lēciens ar vidēji 2 000 jaunu inficēto dienā pagājušajā nedēļā bijuši rādītāji, kas ierindojuši valsti ES dalībvalstu pirmajā trijniekā pēc 14 dienu kumulatīvās saslimstības uz 100 000 iedzīvotāju.

Lasiet arī: Jaunatklātie COVID-19 gadījumi Baltijā. Latvijā – 690, Lietuvā – 2 109, Igaunijā – 524

Trešdien, 2.decembrī, Lietuvai šis rādītājs ir 993. Vēl sliktāka situācija ar inficēto iedzīvotāju īpatsvaru no ES valstīm ir tikai Luksemburgā (1 209) un Horvātijā (1 076), rāda Eiropas Slimību kontroles un profilakses centra apkopotie dati.

Pagājušajā trešdienā Lietuvas valdība lēmusi paildzināt karantīnas režīmu līdz 17.decembrim.

Šajā trešdienā tā vienojusies samazināt pulcēšanos grupās sabiedriskās iekštelpās no piecām līdz divām personām.

Pieņemts arī liegums lielveikalos rīkot Ziemassvētku tirdziņus lielveikalu telpās. Valdība arī ieteikusi uzņēmumiem izvairīties no iepirkšanās akciju reklamēšanas, lai atturētu iedzīvotājus no pulcēšanās. Līdzīgi kā Latvijā un Igaunijā, arī Lietuvā ir spēkā prasība nēsāt elpceļu maskas.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1289869/lithuania-limits-groups-to-two-people-bans-christmas-markets-in-shopping-centres

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!