Lietuvā, ierobežojot iedzīvotāju pārvietošanos, veidos 250 kontrolposteņus

Lietuvā tuvākajās nedēļas nogalēs un svētku brīvdienās tiks izveidoti 250 kontrolposteņi, lai nodrošinātu iedzīvotāju pārvietošanās ierobežojumu ievērošanu saistībā ar dramatisku COVID-19 izplatību, tā otrdien, 15.decembrī, paziņojusi Lietuvas iekšlietu ministre Agne Bilotaite (Agnė Bilotaitė), vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

«Cilvēki tiks pārbaudīti pie iebraukšanas pilsētās,»

otrdien žurnālistus informējusi ministre. Par kontrolposteņu uzturēšanu būs atbildīga policija, kurai pietiekamu skaitu drošībnieku tajos nodrošināt palīdzēs civilās pašaizsardzības organizācija Lietuvas Strēlnieku savienība, kā arī militārās policijas vienības un citu dienestu darbinieki.

Lasiet arī: Lietuvā ievieš pārvietošanās ierobežojumus, saslimstība otrā straujākā ES

Kontrolposteņi darbosies nedēļas nogalēs un brīvdienās no 18. līdz 20.decembrim, no 23. līdz 27.decembrim un no 31.decembra līdz 3.janvārim. Šajās dienās to darbinieki veiks pārbaudes no pulksten 13.00 līdz pulksten 21.00.

Laikā, kad kontrolposteņi nedarbosies, policija patrulēs ielās un varēs veikt pārbaudes. Lietuvas Iekšlietu ministrija lūgusi iedzīvotājiem pārvietojoties ņemt līdzi personu apliecinošus dokumentus un būt gataviem norādīt pārvietošanās iemeslu. Būtiski, ka Lietuvas policija ir solījusi vērtēt katru situāciju atsevišķi un saprātīgi.

Šīs raksta daļas oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1299409/lithuania-to-set-up-250-checkpoints-during-lockdown

Lietuvā saslimstība ar COVID-19 pašlaik ir otrā augstākā ES valstu vidū ar 1205,9 jauniem inficētajiem uz 100 000 iedzīvotāju, vēsta ES Eiropas Slimību kontroles un profilakses centrs.

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!