Lietuvā iesaka atteikties no Ķīnas tālruņiem, brīdinot par cenzūras funkciju

Lietuvas Aizsardzības ministrija ieteikusi iedzīvotājiem nepirkt Ķīnas ražotāja Xiaomi viedtālruņus, norādot, ka tajos ieprogrammēta Pekinai nevēlamu izteikumu cenzēšana, vēsta britu ziņu portāls The Guardian un ziņu aģentūra Reuters.

Otrdien, 21.septembrī, Lietuvas valsts kiberdrošības dienests nācis klajā ar secinājumu, ka viedtālruņos, ko Eiropā tirgo Āzijas valsts uzņēmums Xiaomi Group, ir ieprogrammēta satura cenzēšanas funkcija. Tā spēj konstatēt un cenzēt tādus vārdu savienojumus kā «brīvību Tibetai», «lai dzīvo Taivānas neatkarība» un «demokrātijas kustība».

Lasiet arī: ASV pauž atbalstu Lietuvai tās asajā strīdā ar Ķīnu

Xiaomi Mi 10T 5G tālruņos, kas nonāk ES tirgū, cenzūras funkcija esot izslēgta, tomēr to iespējams jebkurā brīdī attālināti ieslēgt, secinājuši lietuviešu kiberdrošības speciālisti.

Ķīnā, kā zināms, pastāv vienas partijas pārvaldes režīms, un valdošai Komunistiskai partijai nav pieņemami tās kontrolēto teritoriju un mazākumtautību neatkarības vai demokrātijas centieni Tibetā, Honkongā un Siņdzjanas Uiguru autonomajā reģionā. Pekina vēršas arī pret demokrātiskās Taivānas neatkarības starptautiski atzīšanu. Automatizētā cenzūrā vainotais uzņēmums Xiaomi Group sākotnēji nav atsaucies ziņu aģentūras Reuters lūgumam komentēt Lietuvas iestādes atzinumu.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas