Lietuva: Iestāšanās piedāvājums Ukrainai palīdzētu ES-Krievijas attiecībām

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkēvičs (Linas Linkevičius)

Krievija jautājumā par Ukrainu būtu konstruktīvāka, ja Eiropas Savienība (ES) tai izteiktu skaidru piedāvājumu iestāties blokā tālākā nākotnē, norādījis Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkēvičs (Linas Linkevičius).

Vadoties pēc pieredzes, ko guvis, vadot Lietuvas aizsardzības nozari laikā pirms pievienošanās NATO, Linkēvičs sacījis, ka Krievijas augstākās amatpersonas ignorējušas viņu līdz brīdim, kad NATO 2002.gadā paziņoja: Lietuva kādu dienu varēs pievienoties.

«Laikā līdz 2002.gadam mēs mēdzām aicināt Krievijas militārpersonas un ministrus uz sanāksmēm, bet tie izturējās it kā mūsu nebūtu. Taču pēc tam es uzaicināju toreizējo Krievijas aizsardzības ministru Sergeju Ivanovu, un viņš atbrauca un apsprieda jautājumus bez liekas situācijas dramatizēšanas.»

«Man tā bija mācība, ka skaidri paziņojumi nerada konfrontējošu gaisotni, bet tieši pretēji – veido labākas attiecības,» Linkēvičs izteicies intervijā portālam EU Observer.

BNN jau vēstīja ES ārlietu ministri šonedēļ kopīgi paziņojuši: «Padome izsaka pārliecību, ka šis [piedāvātais politiskās asociācijas un brīvās tirdzniecības] līgums nav ES-Ukrainas sadarbības galīgais mērķis».

Linkēvičs vērtē, ka paziņojums bijis apzināti neskaidrs un tāds, kas ataino dalībvalstu nevienprātību: «Pašlaik šī ir tālākā nostāja, par kādu varējām vienoties».

Ref: 111.111.103.768

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas