Lietuva ievieš termiņu nacionālajam Covid-19 sertifikātam par vakcināciju

Lietuvā trešdien, 1.decembrī, stājas spēkā jauninājumi attiecībā uz Lietuvas nacionālā Covid-19 sertifikāta – iespēju pases – piešķiršanu un derīguma termiņu, vēsta raidorganizācija LRT.

Turpmāk iespēju pase, kas līdzīgi kā ES digitālais Covid-19 sertifikāts tiek izsniegts pēc pilna vakcinācijas kursa iziešanas, slimības pārslimošanas un nesen veiktu koronavīrusa analīžu negatīvu rezultātu saņemšanas, vairs netiks piešķirta par negatīviem antigēna analīžu rezultātiem. Savukārt PCR analīžu derīguma termiņš tiks paildzināts no 48 līdz 72 stundām.

Vakcinētajiem iespēju pase Lietuvā būs derīga septiņus mēnešus jeb 210 dienas no otrās potes saņemšanas. Janssen Covid-19 vakcīnas gadījumā tas būs šāds pats termiņš pēc vienīgās devas saņemšanas.

Lasiet arī: Valdība atļauj bērnu nometņu rīkošanu

Kad šis laiks būs pagājis, personai būs jāveic koronavīrusa antivielu analīzes. Ja personas organismā tiks atklāts pietiekami liels antivielu apjoms, tad iespēju pases derīguma termiņš tiks paildzināts vēl par 60 dienām. Ja antivielu apjoms būs nepietiekams, tad attiecīgajiem iedzīvotājam būs jāsaņem balstvakcīnas deva, lai atjaunotu savu iespēju pasi.

Valsts sāk taupīt uz analīzēm

Lietuvā no decembra valsts pārtrauks apmaksāt Covid-19 analīzes cilvēkiem, kuri nav vakcinējušies. Izņēmuma gadījumi paredzēti grūtniecēm, cilvēkiem, kuri nevar vakcinēties medicīnisku iemeslu dēļ, cilvēkiem ar Covid-19 simptomiem un personas, kuras atgriežas valstī no ārzemēm.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1554317/pandemic-management-changes-in-lithuania-what-you-need-to-know

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas