Lietuvā inficēšanās rādītāja kāpumu izraisījis vīrusa britu paveids, tā ministrs

Inficēšanās rādītāji Lietuvā nav iepriecinoši, vērtējis Lietuvas veselības ministrs Arūns Dulks (Arūnas Dulkys) un informējis, ka valsts daļās ar lielāko Covid-19 saslimstību dominē jaunā koronavīrusa britu paveids, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Februārī un marta pirmajā pusē Lietuvā bija vērojams visai straujš jauno inficēšanās gadījumu skaita kritums un tika atviegloti vairāki epidemioloģiskie ierobežojumi attiecībā uz tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietām, kā arī uz skolām.

Pēdējās divās nedēļās savukārt novērots atkārtots saslimstības kāpums. Šonedēļ ik dienas valstī reģistrē virs 800 jauniem inficēšanās gadījumiem, kas licis 14 dienu inficēto rādītājam uz 100 000 iedzīvotājiem mainīt tendenci ar tuvošanos skaitlim 200 un tā vietā jau pārsniegt 300.

Lasiet arī: PVO centienos noskaidrot Covid-19 izcelsmi lūdz būt pacietīgiem

«Bet, ja mēs palūkojamies uz pandēmijas saasinājumu un reālo situāciju, mūsu tendence ir virzīties uz 400 līdz 500, un tās ir sliktas ziņas,» tā Dulks sacījis trešdien, 31.martā, informējot Seima Veselības aprūpes komisiju.

Reģioni ar šobrīd lielāko saslimstību Lietuvā ir teritorijā ap Viļņu un arī ap Marjampoles pilsētu valsts rietumos. Abās pilsētās, pēc Lietuvas veselības ministra teiktā, dominē vīrusa SARS-CoV-2 britu paveids.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1377317/infections-spiking-in-lithuania-due-to-british-variant-minister

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas