Lietuvā: Izārstēto ir maz, jo analīzes taupa jauniem pacientiem

Lietuvas veselības ministrs Aurēlijs Verīga

Lietuvā, kopš 28.februāra ir apstiprināts viens izveseļošanās gadījums no COVID-19, bet inficēto cilvēku skaits tuvojas 500. Kādēļ oficiālajos datos ir tikai viens atlabušais, to skaidroja Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Lai cilvēka inficēšanos uzskatītu par apstiprinātu saslimšanas gadījumu ar COVID-19, viņam ir jāveic analīzes un jāsaņem pozitīvs atzinums par vīrusa klātbūtni organismā. Lai zinātu, ka esi atlabis, arī ir jānodod analīzes un jāsaņem negatīvs atzinums par vīrusa klātbūtni organismā.

Negatīvus analīžu rezultātus Lietuvā līdz šim ir saņēmusi tikai sieviete no Šauļiem, kura ar jauno koronavīrusu valstī inficējās pati pirmā.

«Tā bija greznība, ko varējām atļauties, kad bija viena [inficētā] persona,»

komentējis Lietuvas veselības ministrs Aurēlijs Verīga (Aurelijus Veryga). «Patlaban, kad mums ir daudz gadījumu, prioritāte ir ņemt analīzes jauniem [saslimšanas] gadījumiem. Mūsu komanda izstrādā algoritmu, ar ko secināt, vai kāds ir izveseļojies.»

Lietuvā līdz šim ir veikti nepilni 10 000 jaunā koronavīrusa analīžu, un pagājušajā nedēļā valsts ir saņēmusi ap 300 000 analīžu veikšanas komplektu. Diemžēl no COVID-19 izraisītām komplikācijām Lietuvā līdz pirmdienai, 30.martam, ir miruši septiņi cilvēki.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1156443/why-is-there-only-one-coronavirus-recovery-in-lithuania

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas