Lietuvā izolēs mazpilsētu lokāla COVID-19 uzliesmojuma dēļ

Lietuvas valdība lēmusi norobežot no ārpasaules Nemenčines mazpilsētu Viļņas tuvumā, jo tajā satraucošā ātrumā izplatījies jaunais koronavīruss, tā trešdien, 15.aprīlī, paziņojis Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis).

«Tur situācija ir diezgan draudīga un bīstama,» sociālajā tīklā Facebook norādījis Skvernelis, ziņo raidorganizācija LRT.

«Tikai tiem, kuri dzīvo un strādā Nemenčinē, būs atļauts iekļūt, citādi – tikai ar īpašu Nacionālā Veselības centra atļauju.»

Visā Lietuvā jau aptuveni mēnesi ir spēkā karantīna ar pārvietošanās, pulcēšanās un uzņēmējdarbības ierobežojumiem. Premjerministrs skaidrojis, ka izolēt pilsētu ar aptuveni 5 000 iedzīvotājiem, kura atrodas ap 20 kilometru attālumā no Viļņas, vajadzīgs, lai apturētu COVID-19 izplatību.

Lasiet arī: Koronavīruss Baltijā. Latvijā – 666, Lietuvā – 1 091, Igaunijā – 1 400

Nemenčine par vīrusa izplatības perēkli kļuva aizvadītajā nedēļas nogalē, kad vietējā apģērbu rūpnīcā Vilnika, bīstamā slimība tika konstatēta 19 cilvēkiem. To tiem seši ir ievietoti slimnīcā. Rūpnīca šobrīd ir slēgta un visi tās darbinieki tiks pārbaudīti pret COVID-19.

Izolēšanas noteikumi paredz, ka no Nemenčines drīkstēs izbraukt tikai cilvēki, kuri strādā citviet un kuriem ir jāizbrauc veselības stāvokļa dēļ.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1163602/lithuanian-town-to-be-put-under-lockdown-to-contain-coronavirus

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas