Lietuva izraida Baltkrievijas diplomātus, atbildot uz tikai viena diplomāta atstāšanu Minskā

Lietuvas Ārlietu ministrija lūgusi Baltkrievijas vēstniecības Viļņā diplomātisko personālu samazināt līdz vienam pārstāvim. Lēmums pieņemts, atbildot uz tādu pašu vēlmi no Baltkrievijas puses pret lietuviešu diplomātiem Minskā, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Jau ilgstoši saspīlētajās attiecībās starp abām kaimiņvalstīm «eļļu ugunī ielēja» Lietuvas lēmums piešķirt baltkrievu opozīcijas līderes Svetlanas Tihanovskas birojam Viļņā piešķirt akreditāciju ar statusa nosaukumu Baltkrievijas Demokrātiskā pārstāvniecība.

Lasiet arī: Gatavojoties iespējamam nelegālās imigrācijas vilnim, robežsardze lūgs atbalstu armijai

Tam sekoja Minskas paziņojums, ka tā lūdz Lietuvas Vēstniecības Minskā diplomātisko personālu samazināt līdz vienam pārstāvim un izdarīt to līdz svētdienai, 11.jūlijam. Baltkrievijas puse norādīja, ka iemesls ir «sistēmiski nedraudzīga rīcība, rupji pārkāpjot vienošanos par draudzīgām kaimiņattiecībām».

Reaģējot uz Minskas pausto, Lietuvas Ārlietu ministrija trešdien, 7.jūlijā, izplatījusi šādu paziņojumu: «Līdz 12.jūlija pusnaktij Baltkrievijas Vēstniecības Lietuvā diplomātiskais personāls ir jāsamazina līdz vienai personai (lai veiktu konsulārās funkcijas), un var palikt ne vairāk kā trīs vēstniecības darbinieki administratīvi-tehnisko funkciju veikšanai.»

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1446625/lithuania-expels-belarusian-diplomats-from-vilnius-in-tit-for-tat-move

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas