Lietuva kā vienīgā Baltijā saglabā pārvietošanās ierobežojumus

Lietuvas valdība lēmusi no otrdienas, 16.marta, līdz mēneša beigām vēl atstāt spēkā pārvietošanās ierobežojumus Viļņā un 15 citās pilsētās un rajonos. Saslimstība ar Covid-19 Lietuvā šobrīd ir viszemākā Baltijas valstu vidū, taču izvēlētajās pašvaldībās tā joprojām ir augsta, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT un Gitis Pankūns (Gytis Pankūnas).

Kā pirmdien, 15.martā, lēmusi Lietuvas valdība, ierobežojumi, kas paredz liegumu iedzīvotājiem bez nopietna iemesla izbraukt no savas dzīvesvietas pašvaldības teritorijas, būs spēkā vēl visu martu: Viļņā un Viļņas rajonā, Biržu rajonā, Klaipēdas pilsētā, Kupišķu rajonā, Marijampoles, Neringas un Paņevežas pilsētā, Paņevežas rajonā, Šalčininku rajonā, Širvintu rajonā, Švenčoņu rajonā, Traķu rajonā, Utenas rajonā, Varēnas rajonā un Visaginas pašvaldībā.

Lasiet arī: Pozitīvie Covid-19 testi Baltijā. Latvijā – 178, Lietuvā – 249, Igaunijā – 1 281

«Personām ir aizliegts iebraukt un izbraukt no šīm pašvaldībām, izņemot gadījumus, kad viņi dodas uz: savas dzīvesvietas pašvaldību; uz pašvaldību, kas nav viņu dzīvesvieta, tuvu radinieku nāves dēļ; strādāt, kad darba vieta atrodas citā pašvaldībā; uz vai no starptautiskiem pasažieru maršrutiem uz lidostām, jūras ostām, autoostām vai no tām; saistībā ar veselības pakalpojumiem», tā norādīts Lietuvas Veselības ministrijas priekšlikumos, ko apstiprinājusi Lietuvas valdība.

Vienlaikus pilsētu iedzīvotājiem ir atļauts pārvietoties pa apkārtesošā rajona teritoriju, kā tas ir, piemēram, Viļņas pilsētas iedzīvotājiem attiecībā uz Viļņas rajonu.

Pārvietošanās ierobežojumi neattiecas uz vienas ģimenes vai vienas mājsaimniecības locekļiem, kuri dodas uz citu pašvaldību Lietuvā, kur kādam no ģimenes vai mājsaimniecības locekļiem pieder nekustamais īpašums.

Atver muzejus un izstāžu telpas

Lietuvas valdība arī lēmusi no otrdienas visā valstī atļaut atvērt muzejus, galerijas, izstāžu telpas, zooloģiskos un botāniskos dārzus, ja vien to darbinieki ierobežo apmeklētāju plūsmu līdz vienam apmeklētājam uz 20 kvadrātmetriem.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē lietuviešu valodā: https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1365309/lrt-trumpai-16-savivaldybiu-kuriose-judejimas-ir-toliau-bus-ribojamas

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas