Lietuva: Krievija joprojām ir drauds

Lietuvas nacionālās aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis

Lietuvas nacionālās aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis (Raimundas Karoblis) pavēstījis, ka Krievija joprojām ir drauds reģiona drošībai, tādēļ militārā atturēšanas politika un NATO austrumu robežas aizsardzība ir ļoti svarīga.

vēsta paziņojums presei, kas 25.oktobrī publicēts Lietuvas Nacionālās Aizsardzības tīmekļa vietnē, Karoblis šādu Krievijas militārās politikas vērtējumu devis, Briselē tiekoties ar citu NATO dalībvalstu aizsardzības ministriem.

«Mūsu reģionā Krievija turpina būt galvenais drošības apdraudējums, tādēļ NATO atturēšanas [politikai – BNN], aizsardzības un drošības pasākumu īstenošanai ir izšķiroša nozīme, jo sevišķi pie alianses austrumu robežas,» sacījis Lietuvas nacionālās aizsardzības ministrs.

Sanāksmē, kur sabiedroto valstu aizsardzības ministri apsprieduši gatavošanos nākamajai NATO galotņu sanāksmei, kas decembra sākumā gaidāma Londonā, apspriesta arī NATO Gatavības iniciatīvas īstenošana.

Lasiet arī: Baltkrievija, reaģējot uz ASV tankiem Lietuvā, koncentrēs spēkus pie robežas

Programmas mērķis ir uzlabot NATO sauszemes, gaisa un jūras spēku gatavību, un pilnveidot NATO spējas strauji reaģēt uz militāru saspīlējumu vai konfrontāciju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas