Lietuvā ļauj valdībai regulēt cenas

Lietuvas Seima deputātu vairākums ir atbalstījis tiesību akta grozījumu projektu, kas paredz atļaut valdībai noteikt pirmās nepieciešamības preču cenas, kamēr valstī ir spēkā karantīna, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Pagaidām nav zināms, vai grozījumi stāsies spēkā, jo par to apstiprināšanu vēl lems Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda), kurš, būdams ekonomists ar ilggadēju pieredzi, ir kritizējis valdības virzīto ieceri par iejaukšanos brīvā tirgus ekonomikā.

Lasiet arī: Koronavīruss Baltijā. Latvijā – 577, Lietuvā – 912, Igaunijā – 1 185

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) savukārt skaidrojis, ka preču regulēšana būtu ārkārtas pasākums, ko valdība izmantotu, lai nepieļautu spekulantu iedzīvošanos uz pirmās nepieciešamības precēm karantīnas laikā.

Valdības uzmanības centrā šajā ziņā būtu, piemēram, tas, cik pamatotas ir dezinfekcijas līdzekļu un aizsargaprīkojuma cenas.

Grozījumi paredz uzdot valdības Ārkārtas situāciju komisijai izveidot sarakstu ar pirmās nepieciešamības precēm un pakalpojumiem. To pieejamību tiktu uzdots uzraudzīt Lietuvas Patērētāju tiesību aizsardzības pārvaldei. Ja rastos šo preču vai pakalpojumu trūkums vai komersanti paaugstinātu cenas nepamatotā apmērā, valdība būtu tiesīga ieviest cenu kontroli vai pārdošanas apjoma ierobežojumus.

Lietuvā atšķirībā no pārējām Baltijas valstīm ir spēkā gan ārkārtas stāvoklis, gan karantīna.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1161138/new-law-allows-lithuanian-government-to-regulate-prices

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas