Lietuvā liels pieprasījums pēc viltotiem sertifikātiem saistībā ar jauniem ierobežojumiem

Lietuvā gaidāma jaunu epidemioloģisko ierobežojumu ieviešana nevakcinētiem iedzīvotājiem. Tas pastiprinājis interesi gan par vakcinēšanos, gan par nelikumīgiem ceļiem, kā iegūt Covid-19 vakcinācijas sertifikātu, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT un žurnālistes Milda Vilikanskīte (Milda Vilikanskytė) un Vesta Tizenhauziene (Vesta Tizenhauzienė).

Policija informējusi sabiedrību, ka seko līdzi publiskiem aicinājumiem sociālajos medijos, ar kuriem to lietotāji interesējas par iespējām negodīgā ceļā iegūt Covid-19 vakcinācijas apliecinājumu. Šāda pakalpojuma piedāvātāju valstī esot ne mazums. «Esam pastiprinājuši sociālo mediju novērošanu un kontaktus ar medicīnas iestādēm,» sacījis Lietuvas policijas ģenerālkomisāra vietnieks Arūns Paulausks (Arūnas Paulauskas).

Lasiet arī: BNN PĒTA | Bērnus varēs mācīt mājās, taču par to būs jāpiemaksā. Pēkšņais valdības lēmums

Saskaņā ar policijas izplatīto informāciju šai saistībā ir ierosinātas vairākas krimināllietas. Pretkorupcijas iestāde Lietuvas Īpašais izmeklēšanas dienests savukārt izmeklē kādu gadījumu par mēģinājumu piekukuļot Klaipēdas Vakcinācijas centra darbinieku, lai izvairītos no vakcinācijas, vienlaikus personai prasot sevis iekļaušanu vakcinācijas reģistrā.

Jauni ierobežojumi iedzīvotājiem bez sertifikātiem

Lietuvas valdība saistībā ar strauju inficēto un hospitalizēto Covid-19 pacientu skaita kāpumu lēmusi no 13.septembra liegt veikalus, kuros netirgo pirmās nepieciešamības preces, un publiskus pasākumus apmeklēt personām bez Covid-19 sertifikātiem. Šāda prasība tiks attiecināta arī uz virknes pakalpojumu pieejamību.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1474866/forged-immunity-certificates-in-high-demand-as-lithuania-imposes-new-restrictions

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas