Lietuva maina karantīnas noteikumus: vakcinētajiem vairs nav jāpašizolējas

Lietuvā pašizolācijā vairs nebūs jādodas pret Covid-19 vakcinētām personām, kuras nonākušas kontaktā ar SARS-CoV-2 inficētu personu, tā lēmis Lietuvas Nacionālais Sabiedrības veselības centrs. Lēmums attiecas arī uz slimību izslimojušajiem, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

No pirmdienas, 12.aprīļa, valstī cilvēkiem, kuri ir saņēmuši Covid-19 vakcīnas abas devas vairs nebūs jādodas pašizolācijā pēc uzturēšanās klātienē, ar līdzcilvēkiem, kuriem ir apstiprināta inficēšanās ar jauno koronavīrusu.

Lasiet arī: Vai Taivāna ir pirmā valsts, kas uzveikusi vīrusu?

Šis noteikumu atvieglojums gan neattieksies uz lietuviešiem, kuri saņēmuši tikai vakcīnas pirmo devu un attiecīgi nav pilnībā vakcinēti, skaidrojusi Lietuvas Nacionālā Sabiedrības veselības centra pārstāve aiva Dazmuviene (Daiva Razmuvienė).

Pašizolācijas noteikumi mainīti arī attiecībā uz personām, kuriem pēdējos sešos mēnešos ir konstatēta saslimšana ar Covid-19. Arī šiem pēdējā pusgadā pārslimojušajiem Lietuvā vairs netiks prasīts pašizolēties kā Covid-19 kontaktpersonām.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1386523/lithuania-updates-quarantine-rules-those-with-immunity-no-longer-need-to-self-isolate

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas