Lietuvā maina kovida sertifikāta nosacījumus

Lietuvā no pirmdienas, 10.janvāra, mainīta kovida sertifikāta jeb Lietuvas iespēju pases saņemšanas kārtība attiecībā uz analīžu rezultātiem kā dokumenta saņemšanas pamatojumu, vēsta sabiedriskais medijs LRT.

Turpmāk iespēju pasi Lietuvā nevarēs saņemt uz vīrusa seroloģisko analīžu pamata. Līdz šim iedzīvotāji varēja sešus mēnešus pēc vakcinācijas nodot analīzes, lai noskaidrotu, vai organismā joprojām ir kovida antivielas. Pēc pozitīvu analīžu rezultātu saņemšanas iedzīvotāja esošās iespēju pases termiņu varēja paildzināt par 60 dienām.

Lasiet arī: Ceļotājgribētājus mudina saņemt balstvakcīnu līdz februāra sākumam

Valdība ir paredzējusi pārejas periodu, kas nozīmē, ka tiem, kuriem pirms 10.janvāra veiktas pēcvakcinācijas seroloģiskās analīzes, joprojām ir atļauts saglabāt dokumentu 60 dienas.

Seroloģiskās analīzes cilvēkiem, kuri ir atveseļojušies no kovida, joprojām būs derīgas kā pamatojums iespēju pasēm, kā tas bijis līdz šim. Lietuvā digitālajam kovida sertifikātam ekvivalentu dokumentu var saņemt pēc vakcinācijas, negatīviem kovida analīžu rezultātiem vai pēc atveseļošanās no kovida.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1584462/changes-to-lithuania-s-covid-certificate-system-what-you-need-to-know

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas