Lietuva maina mutes un deguna aizsegu prasības

Lietuvā no pirmdienas, 15.novembra, stāsies spēkā grozījumi epidemioloģiskajos noteikumos par elpceļu masku nēsāšanu, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Šajā trešdienā, 10.novembrī, Lietuvas valdība apstiprināja Lietuvas Veselības ministrijas priekšlikumu, ar ko prasīts vietās, kur noteikta mutes un deguna aizsega nesāšana nēsāt tikai medicīniskās elpceļu maskas vai respiratorus.

Lasiet arī: Austrija briest nevakcinēto mājsēdes izsludināšanai

Valsts Nacionālā Sabiedrības veselības centra pārstāve Asta Razmiene (Asta Razmienė) skaidrojusi, ka medicīnisko elpceļa masku ārpuse var būt dažādās krāsās, taču iekšpusei, kas pieskaras mutei un degunam, ir jābūt baltā krāsā. Tas tādēļ, lai cilvēks varētu zināt, vai tā ir tīra.

Medicīniskās elpceļa maskas arī sastāv no trīs neausta materiāla kārtām, un uz to iepakojuma jābūt CE marķējumam un informācijai, ka tās atbilst standartam ar numuru EN 14683.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1539874/lithuania-changes-mask-wearing-rules-what-you-need-to-know

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas