Lietuva maina nacionālā kovida sertifikāta sistēmu

Lietuvā no gada nogales tiks mainīta nacionālā kovida sertifikāta – iespēju pases – piešķiršanas un derīguma termiņa sistēma, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

No 28.decembra Lietuvas iedzīvotājiem, lai saglabātu derīgu dokumentu, kuru uzrādot var iekļūt, piemēram, lielākos veikalos un pasākumos, būs jābūt saņēmušiem kovida balstvakcīnu septiņus mēnešus pēc pilna vakcinācijas kursa iziešanas.

Iespēju pase vairs nebūs derīga personām, kuras pārslimojušas bīstamo infekcijas slimību pirms vairāk nekā septiņiem mēnešiem. Pieaugušajiem Lietuvā iespēju pase tiks paildzināta par 60 dienām pēc pozitīva seroloģiskā antivielu analīžu rezultāta saņemšanas. Negatīvs PCR analīžu rezultāts dokumenta saņemšanai būs derīgs trīs dienas.

Bērniem, kuri vecāki par 12 gadiem un diviem mēnešiem, valstī būs nepieciešama iespēju pase, lai saņemtu noteiktus pakalpojumus. Bērni vecumā no 12 līdz 16 gadiem dokumentu iegūs pēc pilnas vakcinācijas vai atveseļošanās no kovida. Arī šie, pusaudžiem piešķirtie, dokumenti būs derīgi septiņus mēnešus.

Iespēju pasei Lietuvā nebūs derīguma termiņa šādos gadījumos:

– ja cilvēks ir pārslimojis kovidu (inficēšanās apstiprināta ar PCR testu) un ir pilnībā vakcinēts;

– ja pilnībā vakcinēts cilvēks pēcāk inficējies un pārslimojis kovid;

– ja cilvēks, kurš saņēmis vienu vakcīnas devu un pēc tam inficējies ar koronavīrusu, vēlāk ir saņēmis otro vakcīnas devu.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1569394/changes-to-lithuania-s-covid-certificate-system-what-you-need-to-know

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas