Lietuva mēneša laikā liegusi valstī iekļūt virs 2 000 migrantu

Lietuva uz robežas ar Baltkrieviju pēdējā mēneša laikā liegusi valsts robežu nelikumīgi šķērsot vairāk nekā 2 000 ārvalstnieku, tā piektdien, 3.septembrī, paziņojusi Lietuvas Valsts robežsardze, vēsta raidorganizācija LRT.

2.septembrī apritējis mēnesis, kopš Lietuvas Iekšlietu ministrija Baltkrievijas robežas pierobežas zonā izsludinājusi ārkārtas situāciju saistībā ar ārvalstnieku masveidīgu ieplūšanu valstī.

Lasiet arī: BNN PĒTA | Lietuvas sabiedrībā spriedzi rada migrācijas krīze, pandēmija un seksualitātes jautājums. Kā notiks izlāde?

«Robežsargi (..) neļāva nelikumīgi no Baltkrievijas valstī iekļūt vairāk nekā 2 000 migrantu,» teikts piektdienas robežsardzes paziņojumā par aizvadītā mēneša datiem.

Lietuvas varas iestādes uzskata, ka Baltkrievijā valdošais režīms ir līdzvainīgs nelegālās migrācijas veicināšanā. Aizvadītās vasaras mēnešos Lietuvā ieceļojuši vairāk nekā 4100 migrantu bez personu apliecinošiem dokumentiem galvenokārt no Irākas. Ieceļotāju plūsma ievērojami samazinājusies pēc tam, kad robežsargiem, bruņotajiem spēkiem un citām iestādēm, kas strādā pie robežas, tika dotas tiesības atspiest migrantus atpakaļ uz kaimiņvalsti.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1485391/lithuania-denies-entry-to-2-000-irregular-migrants-in-one-month

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas