Lietuvā migranti turēti nehumānos, degradējošos apstākļos, secina Seima tiesībsargs

Migrācijas krīzē Lietuvā aizturētie robežpārkāpēji gulējuši, aukstās un pārpildītās vietās. Viņiem trūcis pienācīga ēdiena, karstā ūdens, medikamentu, tā pārbaudēs secinājis Lietuvas Seima Tiesībsarga birojs, vēsta raidorganizācija LRT un žurnāliste Domante Platūkīte (Domantė Platūkytė).

Ceturtdien, 7.oktobrī, Lietuvas parlamenta Tiesībsarga birojs publicēja ziņojumu par aizturēto ārvalstu migrantu dzīves apstākļiem Lietuvā. Dokuments tika iesniegts Eiropas Cilvēktiesību tiesai, ANO Augstajam komisāram bēgļu jautājumos, Eiropadomes cilvēktiesību komisāram un citām iestādēm.

Seima Tiesībsarga biroja pārstāvji apmeklējuši 18 migrantu izmitināšanas centrus Lietuvā. Vizīšu laikā atklāts, ka lielākā daļa aizturēto ārvalstnieku, tostarp nepilngadīgie, bijuši izmitināti pagaidu naktsmītnēs vietās, piemēram, teltīs un angāros.

Lasiet arī: BNN PĒTA | Lietuvā atbalsta 100 eiro dāvanu senioriem par vakcinēšanos vai trešo poti

Lielākā daļa šo konstrukciju nebija noslēgtas un nepasargāja no lietus. Lietainās dienās migrantu teltis, matrači un gultasveļa bijusi mitra. Ārzemnieki apgalvojuši, ka gulēt šādos apstākļos nav iespējams, daži no viņiem saslimuši.

Dušas telpas bez slēdzenes

Migrantu sievietēm un vīriešiem, kuri dzīvo jaunajās moduļu mājās patvēruma meklētāju izmitināšanas Ruklā, bijusi kopēja viena duša un tualete. Tiesībsarga biroja apmeklējuma laikā dažās vannas istabās nav bijis slēdzeņu, savukārt dušas bijušas atdalītas tikai ar aizkariem. Sievietes sacījušas, ka viņu tiesības uz privāto telpu ir pārkāptas un ka viņas nejūtas droši.

Problēmas ar labierīcību tīrīšanu

«Iedzīvotājiem nebija tīrīšanas līdzekļu, tāpēc viņi nevarēja tīrīt vannas istabas un tualetes,» teikts Seima Tiesībsarga biroja ziņojumā. «Pēc migrantu domām, tikai 4-5 cilvēki varēja iet dušā, pirms beidzās karstais ūdens. Pēc tam viņiem bija jāgaida stunda, līdz ūdens atkal sasilst.»

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1515856/migrants-kept-in-inhuman-and-degrading-conditions-in-lithuania-says-watchdog

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas