Lietuva nākamgad cels minimālo algu un akcīzi tabakai un alkoholam

Lietuvā no 2022.gada tiks paaugstināta minimālā mēnešalga, bet nodokļu jomā tiks celta akcīzes nodokļu likme tabakas izstrādājumiem un alkoholam, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

2022.gadā minimālā mēnešalga Lietuvā pirms nodokļu nomaksas augs no 642 eiro (468 eiro pēc nodokļu nomaksas) līdz 730 eiro (nepilni 534 eiro pēc nodokļu nomaksas). Minimālā mēnešalgas stundas likme pirms nodokļu nomaksas tiks celta no 3,93 eiro līdz 4,47 eiro.

Šis ir viens no lielākajiem minimālās algas pielikumiem Lietuvā pēdējo desmit gadu laikā. Tas skars aptuveni 127 000 strādājošo, kuri saņem minimālo algu vai mazāku darba samaksu.

Ceļot akcīzi, pasaudzēs amatalus brūžus

Lietuvā no 2022.gada 1.janvāra tiks celtas akcīzes nodokļa likmes alum, vīnam, etilspirtam un dažāda veida cigaretēm un tabakas izstrādājumiem, ieskaitot e-cigarešu šķidrumus.

Izmaiņu iespaidā vienas cigarešu paciņas cena pieaugs par 17 eiro centiem, savukārt tabakas paciņas cena – par aptuveni 27 centiem.

Lasiet arī: Latvija vienīgā no Baltijas valstīm nodrošinājusi iekšējo elektroenerģijas patēriņu

Puslitra alus skārdene maksās par diviem centiem dārgāk, puslitrs stiprā alkohola – par 32 centiem dārgāk. 500 mililitri vīna vai cita raudzēta dzēriena ar alkohola saturu 8,5% – pircējam izmaksās par desmit centiem dārgāk, nekā pašlaik.

Paredzams, ka amatalus cena nedaudz saruks, jo mazajām alus darītavām Lietuvā tiks piemērota par 50% zemāka akcīzes nodokļa likme, rēķinot uz 10 000 hektolitru saražotā alus gadā.

No 2022.gada akcīzes nodokļa likme visam pārējam alum pieaugs par aptuveni desmit procentiem, savukārt akcīzes nodokļa likme vīnam un citiem raudzētiem dzērieniem ar alkohola saturu līdz 8,5% pieaugs par aptuveni 19%.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1572306/who-will-be-affected-most-major-financial-changes-in-lithuania-in-2022

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas