Lietuva skeptiska par EK priekšlikumu uzņemt bēgļus

Lins Jegelevičs (Linas Jegelevičius) speciāli BNN

Kad gandrīz trešdaļa valsts budžeta nāk no Eiropas Savienības (ES) apcirkņiem, Lietuva «sildās Eiropas saulītē», bet, kad jāpalīdz uzņemt patvēruma meklētājus, Lietuva saka «nē».

Cenšoties risināt situāciju ar nelegālo migrantu un patvēruma meklētāju pieplūdumu Itālijā un Grieķijā, Eiropas Komisija nākusi klajā ar priekšlikumu Eiropas Savienības Padomei, kas paredz Lietuvai uzņemt 710 patvēruma meklētājus, bet 207 personas Lietuvai būtu jāuzņem obligāti.

«Tāpat nonāks Rietumos»

Seima deputāts Jurgis Razma (Jurgis Razma), ietekmīgs konservatīvā spārna politiķis, kurš pašlaik darbojas opozīcijā, paudis cerību, ka sociāldemokrātu vadītā valdība jautājumā rīkosies «atbildīgi».

«Lietuvai, protams, Eiropas Savienība ir palīdzējusi un palīdz daudz, taču, lai kā mēs negribētu atdarīt ar to pašu, būtu jāņem vērā arī mūsu iespējas. Turklāt, ļaujiet sacīt atklāti, pat, ja uzņemsim šos cilvēkus, viņi, visticamāk, tāpat nonāktu Rietumeiropā, kas ir pārtikušāka un [etniski] dažādāka,» intervijā BNN sacīja parlamentārietis.

Premjerministra un prezidentes viedoklis

Jautāts, vai Lietuva ir gatava uzņemt piedāvāto skaitu cilvēku – galvenokārt patvēruma meklētājus no Sīrijas un Eritrejas – premjerministrs Aļģirds Butkevičs (Algirdas Butkevičius), norādīja: «Pašlaik mēs tiešām nevaram izmitināt 710 bēgļus. Esam valdībā par šo tēmu runājuši un grasāmies sagatavot rīkojuma projektu, kas paredz Lietuvā izmitināt 30 līdz 40 bēgļus».

Tikmēr valsts prezidente Daļa Grībauskaite (Dalia Grybauskaitė) izteikusies, ka bloka dalībvalstīm jādod tiesības pašām izvēlēties, vai uzņemt patvēruma meklētājus no Grieķijas un Itālijas, un cik daudz tos uzņemt.

«Lietuva nepiekrīt obligātai bēgļu pārvietošanai,» tā Prezidente.

Pētījums: Lietuva nodrošina vāju integrāciju

Lietuva tomēr īsti nespētu «tikt galā» arī ar mazu daļu migrantu, liecina ES finansēts pētījums ar nosaukumu «Migrantu integrācijas politikas indekss».

Vērtējot 38 Eiropas valstis pēc tādiem kritērijiem kā darba tirgus mobilitāte, izglītība, politiskā līdzdalība, veselības aprūpe, pilsonības iegūšana un vēršanās pret diskrimināciju, secināts, ka Lietuvai šajā jomā sokas visai vāji. Lietuva pētījumā ierindota 34.vietā no 38 pētījumā iekļautajām valstīm.

Ref: 111.111.103.2534

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas