Lietuva nepazeminās augsto alkohola lietošanas vecuma slieksni

Lietuvas Seimā noraidīti priekšlikumi mīkstināt valsts stingros ierobežojumus alkohola apritē un pieejamībā, tostarp noraidīti priekšlikumi pazemināt valstī spēkā esošo alkohola lietošanas vecuma slieksni, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Jau vairākus gadus Lietuvā noteiktais alkohola lietošanas vecuma slieksnis ir 20 gadi. Lielveikalos alkoholu atļauts pārdot no pirmdienas līdz piektdienai no plkst. 10.00 līdz 20.00 un svētdienās no plkst. 10.00 līdz 15.00.

Vēloties panākt maigāku alkohola aprites politiku valstī, Lietuvas Seima valdošā koalīcija bija izstrādājusi tiesību aktu grozījumu priekšlikumus. Tajos bija paredzēts pazemināt vecuma slieksni līdz 18 gadiem un atļaut ilgāk tirgot alkoholiskos dzērienus.

Lai arī valdošajai liberāli konservatīvai triju partiju koalīcijai ir vairākums Seimā, deputāti otrdien, 18.janvārī, tomēr noraidījuši atsevišķus priekšlikumus, kā arī grozījumu likumprojektu. Grozījumu likumprojekts ticis noraidīts ar 63 balsīm pret 51.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1591800/lithuanian-parliament-thwarts-moves-to-loosen-restrictions-on-alcohol-sales

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas