Lietuva no karantīnas varētu iziet jūlijā, spriež veselības ministrs

Lietuva karantīnas ierobežojumus, kas valstī bijuši spēkā kopš novembra, varētu pilnībā atcelt jūlijā, ja augs vakcinēšanās temps un tiks saglabāts pašreizējais analīžu veikšanas apjoms, sacījis Lietuvas veselības ministrs Arūns Dulks (Arūnas Dulkys), ziņo raidorganizācija LRT.

«Tas ir iespējams, ja mēs visi darīsim trīs lietas,» Dulks trešdien, 26.maijā, skaidrojis preses konferencē.

«Pirmkārt, mums, cik vien iespējams daudziem, ir jāvakcinējas. Es vēlētos redzēt vairāk cilvēkus reģistrējamies [vakcinācijai pret Covid-19 – LRT],» uzskaitījis Lietuvas veselības ministrs.

Lasiet arī: Pozitīvie Covid-19 testi Baltijā. Latvijā – 396, Lietuvā – 523, Igaunijā – 185

«Otrkārt, mums ir jāturpina analīžu veikšana pašreizējā apjomā. Mums dienā ir vairāk nekā 20 000 analīžu, kas mums palīdz cīnīties ar pandēmiju.»

Kā trešo pamata nosacījumu Dulks nosaucis esošo karantīnas noteikumu un rekomendāciju ievērošanu.

Lietuvā no šīs nedēļas darbojas iespēju pase vakcinēšanās vai Covid-19 izslimošanas apliecināšanai, bet karantīnas ierobežojumu kopumu valdība lēmusi paturēt spēkā līdz 30.jūnijam. Trešdien valdība arī atcēlusi daļu ierobežojumu, atļaujot ārtelpās pulcēties neierobežoti lielam cilvēku skaitam un iekštelpās pulcēties līdz desmit cilvēkiem.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1418480/lithuania-could-exit-quarantine-in-july-minister

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas