Lietuvā nolemj izbeigt karantīnu

Lietuvas veselības ministrs Aurēlijs Verīga

Lietuvas valdība trešdien, 10.jūnijā, ir lēmusi izbeigt karantīnu, kas visā valstī bijusi spēkā kopš marta vidus, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

«Tā kā COVID-19 epidemioloģiskā situācija uzlabojas gan Lietuvā, gan Eiropas valstīs, mēs piedāvājam 17.jūnijā atcelt karantīnu visā valstī,» tā, iesniedzot lēmuma projektu, sacījis Lietuvas veselības ministrs Aurēlijs Verīga (Aurelijus Veryga).

Ministru kabinets lēmumu atbalstījis vienbalsīgi.

Ierobežojumi paliek

Arī pēc karantīnas atcelšanas sabiedriskās vietās Lietuvā būs ieteicams nēsāt elpceļu maskas. Šobrīd sabiedriskajā transportā, veikalos un muzejos tās ir obligātas visiem. Līdz jūnija beigām brīvdabas pasākumu dalībnieku skaita ierobežojums ir 700 cilvēku un no jūlija – līdz 1 000. Telpās ir atļauti pasākumi ar 150 apmeklētājiem un no jūlija – līdz 200. Uz Lietuvas robežām joprojām ir spēkā pastiprināta robežkontrole ieceļotājiem lidostās un uz robežas ar Krieviju un Baltkrieviju.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1187146/lithuania-decides-to-lift-quarantine

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas