Lietuvā noraida maza apjoma narkotiku dekriminalizāciju

Seima deputāti šonedēļ noraidījuši ieceri Lietuvā dekriminalizēt narkotiku pirkšanu un glabāšanu mazā apjomā, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Valdošajā koalīcijā pārstāvētā, liberālā Brīvības partija ceturtdien, 11.novembrī, aicināja kolēģus likumdevējus mainīt soda mēru par narkotiku glabāšanu mazā apjomā no kriminālatbildības uz naudassodu. No kopumā 141 Seima deputāta grozījumus atbalstīja 61, savukārt 58 deputāti bija pret šādām likumu izmaiņām.

Šis jautājums bija svarīga Brīvības partijas prioritāte 2020.gadā noslēgtajā koalīcijas līgumā ar Liberālo kustību un nacionālkonservatīvo partiju Tēvzemes savienība–Lietuvas Kristīgie demokrāti. Mērķa nesasniegšana liecina, ka koalīcijas līgumā šī sadaļa nav izpildīta un raisa jautājumus par Brīvības partijas turpmāku līdzdalību valdības koalīcijā.

Lasiet arī: Nedēļa Lietuvā: Pierobežā ārkārtas stāvoklis, deputātiem nepatīk ES Polijas kritika, Viļņa – UNESCO Literatūras pilsēta

Par labu grozījumiem netika savākts balsu vairākums, jo uz balsošanu Seimā nebija ieradušies desmit valdošās koalīcijas locekļi, bet no Tēvzemes savienības–Lietuvas Kristīgo demokrātu frakcijas viens deputāts balsoja «pret», un divi atturējās.

Brīvības partijas līdere Aušrine Armonaite (Aušrinė Armonaitė), kura ir Lietuvas ekonomikas un inovāciju ministre, norādījusi, ka nelabvēlīgā balsojuma dēļ partija pagaidām negrasās atstāt valdību. «Brīvības partija noteikti izvērtēs šo balsojumu, bet mēs cīnāmies ar pandēmiju, un ir citas lietas, kuras ir svarīgākas,» situāciju pēc balsojuma komentējusi Armonaite.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1540444/lithuania-voted-against-decriminalising-drugs-what-s-next

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas