Lietuvā novērots straujākais rūpniecības kāpums eirozonā

Lietuvā 2021.gada novembrī reģistrēta straujākā rūpnieciskās ražošanas izaugsme eirozonā, salīdzinot ar attiecīgo periodu 2020.gadā, liecina ES statistikas iestādes jaunākie Eurostat dati.

Citējot trešdien, 12.janvārī, publicētos datus, raidorganizācija LRT vēsta, ka pērn novembrī Lietuvā salīdzinājumā ar 2020.gada novembri novērots ražošanas apjoma kāpums par 17%. ES valstu salīdzinājumā otrajā vietā ierindojoties Polija ar 15,3% kāpumu, bet trešajā – Bulgārija ar 13,3% kāpumu.

Lasiet arī: Pasaules Banka prognozē globālās ekonomiskās izaugsmes bremzēšanos

Visā ES vidēji šo periodu salīdzinājumā nav novērota ne rūpniecības apjoma augšupeja, ne lejupslīde. Eirozonā vidēji savukārt novērots kritums 1,5% apmērā.

No Baltijas valstīm otrs augstākais kāpums novērots Igaunijā – par 6,2%. Latvijā rūpniecības kāpums bijis lēnākais Baltijā. Tas tomēr reģistrēts pozitīvs uz ES un eirozonas fona, proti, augšup par 1,1%, liecina Eurostat dati.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1587719/lithuania-records-highest-industrial-growth-in-eurozone

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas