Lietuva: Omikrona varianta dēļ avioreisus neslēgsim

Lietuvai nav tūlītēju plānu ieviest ceļošanas aizliegumus saistībā ar koronavīrusa jauno Omikrona variantu, norādījis Lietuvas Veselības ministrs Arūns Dulks (Arūnas Dulkys), kā viņa teikto citē raidorganizācija LRT.

Vīrusa jaunais variants pagājušajā nedēļā konstatēts Dienvidāfrikā un Pasaules Veselības organizācija to nosaukusi par satraucošu vīrusa mutāciju, kas ir pastiprināti lipīga. Lai arī Dienvidāfrikā ar Omikrona variantu inficētajiem ir pagaidām bijusi viegla slimības gaita, virkne pasaules valstu ir apturējušas aviosatiksmi ar Dienvidāfriku un tās kaimiņvalstīm Āfrikas dienvidos. Šonedēļ jaunais vīrusa variants atklāts arī Eiropā – Lielbritānijā.

«Šodien mūsu lēmumi ir, kādi tie ir,» Dulks pirmdien, 29.novembrī, sacījis preses pārstāvjiem un norādījis, ka starp Lietuvu un Dienvidāfriku nav tiešo avioreisu.

Pagājušajā piektdienā, 26.novembrī, Lietuvas valdība paziņoja, ka personām, kuras valstī ieceļos no Dienvidāfrikas, Zimbabves, Lesoto, Botsvānas, Namībijas un Esvatini, būs jāievēro stingrāki noteikumi nekā citiem ceļotājiem. Proti, viņām būs jādodas pašizolācijā un jānodod Covid-19 analīzes divas reizes – trešajā un septītajā dienā pēc ierašanās Lietuvā.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1552816/lithuania-will-not-ban-travel-over-omicron-variant-health-minister

Tikmēr Latvija ir lēmusi aizliegt ieceļošanu no vairākām Āfrikas valstīm, jo pagaidām nav zināms, kāda ietekme uz pandēmijas gaitu un inficētajiem cilvēkiem varētu būt kovida Omokrona variantam.

Lasiet arī: Latvija aizliedz ieceļošanu no vairākām Āfrikas valstīm un ceļojumu organizēšanu uz tām

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas