Lietuva paildzina karantīnu līdz februāra beigām

Lietuvas valdība trešdien, 27.janvārī, lēmusi paturēt spēkā valsts mēroga ierobežojumus Covid-19 izplatības mazināšanai vēl uz mēnesi, proti, līdz februāra beigām, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Ierobežojumu kopums, ar ko lielākajā Baltijas valstī stingri iegrožota gan uzņēmējdarbība, gan pārvietošanās ārpus vienas pašvaldības robežām, bija paredzēts līdz 31.janvārim.

Lasiet arī: Jaunatklātie Covid-19 gadījumi Baltijā. Latvijā – 1 103, Lietuvā – 1 278, Igaunijā – 636

Saslimstība ar Covid-19 valstī ir mazinājusies, tomēr joprojām ir augsta, salīdzinot ar citām ES dalībvalstīm. Lietuvas otrā valsts mēroga karantīna ir bijusi spēkā kopš novembra. Ierobežojumi tika pastiprināti decembra vidū un tie paredz aizliegumu klātienē strādāt nepārtikas mazumtirdzniecības preču tirgotājiem, dažādu pakalpojumu sniedzējiem, kā arī skolām un augstākās izglītības iestādēm.

Lietuvā iedzīvotājiem atļauts iziet no mājas, lai tikai dotos uz darbu, veikalu, veselības aprūpes iestādi, bērēm vai pastaigu. Pastaigas var veikt vienatnē vai ar vienu citu cilvēku vai arī vairāku cilvēku kompānijā no vienas mājsaimiecības.

Par imūniem uzskata 7% lietuviešu

Lietuvas Veselības ministrija pavēstījusi, ka aptuveni 7% no valsts iedzīvotājiem ir uzskatāmi par imūniem pret vīrussaslimšanu Covid-19. No tiem aptuveni 2% ir saņēmuši vakcīnu, bet 5% ir izslimojuši Covid-19.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1330276/lithuania-extends-lockdown-for-another-month

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas