Lietuvā pandēmijas laikā parādus kavējuši 161 000 iedzīvotāju

Lietuvā pandēmijas laikā aptuveni 161 000 iedzīvotāji kavējuši dažādus maksājumus. Tikmēr bankas norāda uz mājsaimniecību ietaupījumu lēcienu pērn par 18%, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Valstī 161 000 iedzīvotāju kavējuši dažādus maksājumus, uzkrājot parādsaistības nepilnu 400 miljonu eiro apmērā, aplēsis kredītreitingu un kredītvēstures uzņēmums Creditinfo Lietuva. Vairāk nekā 10 000 lietuviešiem ir vismaz trīs parādsaistības, bet 823 – ir vairāk nekā desmit dažādu parādu. Uzņēmuma pārstāvji norādījuši, ka parādsaistību spektrā ir liela dažādība no parādiem bankām un citiem aizdevējiem līdz telekomunikāciju uzņēmumiem un apdrošinātājiem.

Krīzē kāpums arī depozītiem

Vienlaikus ar lielajām parādsaistībām pandēmijas laikā ir novērots arī straujš uzkrājumu apjoma kāpums. Lietuvas Banku asociācijas priekšsēdētāja Eivile Čipkute (Eivilė Čipkutė) norādījusi:

«Mājsaimniecību uzkrājumi bankās pieauga par veseliem 18%. Šis kāpums bija augstākais eirozonā, kur vidējais līmenis bija septiņi procenti.»

Banku asociācijas pārstāve arī norādīja, ka kopš pandēmijas sākuma 2020.gada pirmajā ceturksnī lietuviešu mājsaimniecības arī ņēmušas vairāk mājokļa kredītu, un arī šajā rādītājā izaugsme bijusi augsta, salīdzinot ar citām ES dalībvalstīm.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1339096/pandemic-divide-while-some-lithuanian-fall-into-debt-others-accrue-record-savings

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas