Lietuva par Savčenko notiesāšanu «melnajā sarakstā» iekļauj 46 personas

Nadja Savčenko tiesas zālē

Lietuva savā «melnajā sarakstā» iekļāvusi vairākus desmitus Krievijas un Ukrainas pilsoņu saistībā ar viņu lomu ukraiņu armijas lidotājas Nadjas Savčenko un vēl divu ukraiņu notiesāšanā, 12.aprīlī norādījis Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs (Linas Linkevičius).

Martā Ukraina ieviesa jaunus ierobežojošus pasākumus pret Krieviju un aicināja Eiropas Savienību darīt tāpat. Pirmā uz Kijevas aicinājumu atsaukusies Lietuva, un liegusi 46 cilvēkiem valsts teritorijā iebraukt nākamos desmit gadus.

«Iekļāvām tos «melnajā sarakstā», lai paustu solidaritāti ar Ukrainu un pievērstu uzmanību nepieņemamiem un ciniskiem cilvēktiesību pārkāpumiem Krievijā un starptautisko tiesību pārkāpumiem,» ziņu aģentūrai Reuters norādījis Lietuvas ārlietu ministrs Linkevičs.

Linkevičs skaidrojis, ka «melnajā sarakstā» iekļautās personas ir Krievijas izmeklētāji, prokurori un tiesneši, kā arī Ukrainas separātisti no iekarotajām Luhanskas un Doņeckas apgabalu daļām.

Jau vēstīts, ka Krievijas Federācijas Rostovas apgabala Doņeckas tiesa 22.martā piespriedusi nolaupītajai kara aviācijas pilotei Nadijai Savčenko 22 gadus cietumā. Viņai reāla brīvības atņemšana būs jāizcieš vispārēja režīma kolonijā.

Savčenko tiesas spriedumu nepārsūdzēs, cerot, ka tas paātrinās sarunu procesu par viņas atgriešanu Ukrainai.

Latvijas Ārlietu ministrija stingri nosoda Savčeko notiesāšanu nelikumīga tiesas procesa ietvaros, kas balstīta uz nepamatotām apsūdzībām par divu Krievijas žurnālistu slepkavību.

Ministrija aicinājusi Krieviju nekavējoties atbrīvot Savčenko, ievērojot tās starptautiskās saistības, tajā skaitā Minskas vienošanās īstenošanas pasākumu kopumu.

Savčenko tika nolaupīta, nelikumīgi pārvietota pār starptautiski atzītām robežām un ilgstoši prettiesiski turēta apcietinājumā, atgādina ministrija.

Savčenko apsūdzības noliedz un Ukrainā tiek uzskatīta par pretošanās kustības seju un simbolu. 2014.gada septembrī trīs mēnešus pēc tam, kad viņu sagūstīja prokremliskie separātisti, Savčenko tika ievēlēta par Ukrainas parlamenta deputāti.

Ref: 111.111.102.3412

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas