Lietuva pāriet uz maksas testiem, bet alerģiskiem cilvēkiem, grūtniecēm – izņēmumi

Lietuva no pirmdienas, 16.augusta, beigusi iedzīvotājiem piedāvāt bezmaksas Covid-19 analīzes. Turpmāk par tām nebūs jāmaksā vienīgi izņēmuma iedzīvotāju grupām – pret Covid-19 vakcīnu alerģiskām personām un grūtniecēm –, ziņo raidorganizācija LRT.

Kā pavēstījusi Lietuvas Veselības ministrija, no pirmdienas valstī tiek ieviesta maksa par PCR tipa Covid-19 analīžu veikšanu, kas nepieciešama ar slimību saistīto Lietuvas nacionālā sertifikāta saņemšanai. Tas pieejams un daudzos sabiedriskās dzīves gadījumos nepieciešams personām no 16 gadu vecuma, kuras nav vakcinējušās pret Covid-19 vai nesen pārslimojušas šo slimību.

Lasiet arī: Lietuvas migrācijas krīzē sarodas cilvēkkontrabandas pakalpojumu piedāvātāji

Iepriekš, lai saņemtu Lietuvas nacionālo Covid-19 sertifikātu – iespēju pasi – tika pieņemti gan PCR, gan antivielu analīžu rezultāti. Turpmāk šo dokumentu uz īsu laiku varēs saņemt tikai negatīvu PCR analīžu rezultātu uzrādītāji, ja analīzes veiktas pēdējo 48 stundu laikā.

Izņēmuma statuss noteikts personām, kurām būs alergologa, imunologa vai infektologa atzinums, ka šīm viņām ir iespējama veselībai bīstama reakcija no Covid-19 vakcīnas. Interesanti, ka izņēmums attiecināts arī uz grūtniecēm, kaut arī Lietuvā grūtniecēm nav rekomendēts atturēties no Covid-19 vakcīnas.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1469532/people-allergic-to-vaccines-pregnant-woman-to-get-free-covid-19-tests-in-lithuania

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas