Lietuva pārvietos Zemkopības ministriju uz Kauņu, daļa darbinieku pamet iestādi

Lietuvas zemkopības ministrs Giedrius Surplis

Lins Jegelevičs (Linas Jegelevičius) speciāli BNN

Lietuvā turpmākā laikā tiks īstenota Zemkopības ministrijas pārcelšana no galvaspilsētas Viļņas uz otru lielāko pilsētu Kauņu. Ministrijas vadība uzskata, ka valstij tā būs lētāk un arī ekonomiski izdevīgāk Lietuvas vidienes reģionam, tomēr daļa ierēdņu iestādi pamet, jo nevēlas ik dienu pavadīt četras stundas ceļā no mājām uz darbu un atpakaļ.

Zemkopības ministrijas pārcelšana uz Kauņu noteikti uzlabos šīs pilsētas tēlu un dos pamatu tās centieniem pozicionēties kā ekonomiskam centram. Plānotais ietaupījums Lietuvas valsts budžetā savukārt būšot aptuveni 200 tūkstoši eiro gadā saistībā ar lētāku telpu īri un uzturēšanas izmaksām.

«Gudri cilvēki nedzīvo Viļņā vien. Kā redzam, viņi mitinās arī citviet, un, protams, arī Kauņā,» tā otrdien, 8.janvārī, zīmīgo lēmumu jokojot komentējis Lietuvas zemkopības ministrs Giedrius Surplis (Giedrius Surplys).

Viņa vārdiem, plānotā ministrijas pārcelšana arī palīdzēšot saimnieciski stiprināt Lietuvas vidieni un iedarbīgāk īstenot reģionālo politiku. Sarežģītais iestādes pārvietošanas process ilgs līdz 2020.gada pirmajam ceturksnim un kopumā izmaksās aptuveni 1,13 miljonus eiro.

Interesanti, ka ministrija pati secinājusi, ka Kauņā tai pietiks ar ievērojami mazākām telpām nekā pašlaik galvaspilsētā, tādēļ Kauņā tiek meklētas 3 900 kvadrātmetru lielas telpas, kaut arī pašlaik ministrija aizņem 9 100 kvadrātmetru telpu platību.

Kopumā darbavietas tiks pārceltas 280 ministrijas darbiniekiem, tostarp arī cilvēkiem, kuri strādā ministrijai pakļautajā Valsts Maksājumu aģentūrā un Valsts Zemes dienestā.

Kamēr vadība par pārcelšanos runā gaišos toņos, daudzi Lietuvas Zemkopības ministrijas darbinieki, lielākoties Viļņā dzīvojošie, nevēlas doties uz Kauņu. Ceļš turp un atpakaļ tiem ik dienu aizņems ne mazāk kā četras stundas.

«Ministrijas vadība uzskata, ka cilvēku aiziešana no iestādes šobrīd notiek tikpat daudz, cik parasti, tomēr tā nav. Iepriekš personāla mainība bija ap vienu līdz diviem procentiem gadā, savukārt pēdējā laikā no Zinātnes un inovāciju departamenta vien ir aizgājuši astoņi darbinieki. Daudzi kvalificēti speciālisti grib palikt Viļņā un meklēt darbu citās ministrijās,» tā Lietuvas presei skaidrojusi Zita Dučovskiene (Zita Duchovksienė), kura ministrijā nostrādājusi 17 gadus.

Viņa ir viens no darbiniekiem, kuram lēmums pārcelt ministriju uz Kauņu sagādājis vilšanos, un tādēļ darbavieta tikusi atstāta.

Zemkopības ministrs Surplis norādījis, ka iestādē domā, kā saglabāt darbiniekus, kuriem faktiski darba vajadzībām nu būs jāšķiras no lielas sava brīvā laika daļas. Tiekot apsvērta transporta kompensāciju piešķiršana un arī ideja, ka darba slodzē varētu ieskaitīt stundas, ko darbinieks strādājis pie datora, piemēram, vilcienā, atrodoties ceļā uz darbu.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Es jau sen saku, ka Latvijai vajag pārvietot dažas (piem. 3) ministrijas ārpus Rīgas — vienu uz Rēzekni, vienu uz Valmieru un vienu uz Liepāju. Tas nāktu šiem apvidiem par labu ekonomiski un arī citādi. Iedzīvotāju un ekonomijas pārmērīga sakoncentrēšana galvas pilsētā kaitē visai valstij.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas