Lietuvā pašizolācijas pārkāpēji maksā līdz 5 000 eiro lielus sodus

Lietuvā pēdējā laikā par kovida pašizolācijas noteikumu neievērošanu sodīti vairāki cilvēki. Pārkāpējiem piespriesti naudassodi no 500 līdz 5 000 eiro, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Kā medijiem norādījuši lietuviešu prokurori, kādai 43 gadus vecai sievietei no Šilutes rajona valsts rietumos piemērots 1 800 eiro liels naudassods. Viņa devusies uz pilsētu iepirkties divas dienas pirms obligātās pašizolācijas laika beigām.

Citai, 52 gadus vecai sievietei no Pagēģiem, Lietuvas dienvidrietumos par kovida noteikumu pārkāpšanu piespriests naudassods 500 eiro apmērā. Tiesībsargājošo iestāžu darbinieki pavēstījuši, ka viņai arī tiks ierobežota brīvība uz sešiem mēnešiem.

Lasiet arī: Ogres novadā kovida dēļ karantīna noteikta 87 klasēm

Sievietei pagājušā gada decembrī tikusi konstatēta inficēšanās ar kovidu izraisošo koronavīrusu, un viņai ticis dots norādījums ievērot pašizolāciju. Trīs dienas vēlāk sieviete savās mājās uzņēmusi radinieku, un par šo pārkāpumu tiesībsargājošām iestādēm paziņojuši kaimiņi.

Lielāko naudassodu šajā kontekstā saņēmusi 55 gadus veca sieviete no Šilutes rajona. Viņai par pašizolācijas neievērošanu piespriests naudassods 5 000 eiro apmērā. Sieviete devusies uz vizīti pie ārsta, kaut arī sabiedrības kopējās veselības labā viņai bijis uz laiku liegts atstāt dzīvesvietu.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1590689/woman-in-lithuania-fined-eur1-800-for-shopping-during-self-isolation

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas