Lietuva pasludina ārkārtas stāvokli masveida robežpārkāpumu dēļ

Lietuva valstī ir izsludinājusi ārkārtas stāvokli masveida robežpākāpumu dēļ uz valsts robežas ar Baltkrieviju, vēsta ziņu aģentūra AP un raidorganizācija euronews.

Robežsardze Lietuvā jau ilgāku laiku šogad, kopš saasinājušās attiecības starp Minsku un Viļņu, kur uzturas virkne vadošu baltkrievu disidentu, ir vēstījusi par nelikumīgu robežpārkāpumu pieaugumu uz valsts robežas ar Baltkrieviju. Robežas apsardzībā ticis iesaistīs arī ES robežsardzes resors Frontex.

Pagājušās nedēļas beigās lietuviešu robežsargi saskārās ar sevišķi apjomīgiem centieniem nelikumīgi iekļūt valstī no Baltkrievijas un aicināja valdību Viļņā izsludināt ārkārtas stāvokli, ziņo AP un euronews.

Lasiet arī: Lietuva pastiprina ieceļošanas ierobežojumus bažās par vīrusa Delta variantu

«Lietuvas šonedēļ izsludināja ārkārtas stāvokli, kad Lietuvā no Baltkrievijas pēdējās diennakts laikā nelikumīgi bija iekļuvuši 150 migranti, kas ir rekordliels skaits,» tā piektdien, 2.jūlijā, Lietuvas ārlietu ministrs Gabrielis Landsberģis (Gabrielius Landsbergis) paziņoja mikroemuāru vietnē Twitter.

BNN jau vēstīja, ka Lietuvas Iekšlietu ministrija otrdien, 29. jūnijā, paziņoja, ka augustā plāno iegādāties moduļu ēkas par 150 000 eiro, lai izmitinātu valstī nelikumīgi ieradušos migrantus. Šādas ēkas būtu mājvieta līdz 800 cilvēkiem, un tās tiktu izvietotas Medininkos, Robežsargu skolas teritorijā. Lietuvā šogad līdz šim ir aizturēti aptuveni 600 valstī nelikumīgi ieceļojuši cilvēki. Tie galvenokārt ir irākieši, kuri valstī iekļuvuši no Baltkrievijas, un nelikumīgi ieceļojušo šogad jau ir gandrīz 7,5 reizes vairāk, nekā visā 2020.gadā. Lietuvas amatpersonām ir aizdomas, ka aiz nesenā robežpārkāpumu kāpuma stāv Baltkrievijā valdošais režīms.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas