Lietuva pastiprina ieceļošanas ierobežojumus bažās par vīrusa Delta variantu

Lietuva no pirmdienas, 5.jūlija, prasīs visiem ceļotājiem, kuri ierodas no ārvalstīm, uzrādīt negatīvus koronavīrusa analīžu rezultātus, vai arī pierādīt imunitāti, kas iegūta vakcinējoties pret Covid-19 vai pārslimojot šo slimību, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Kā paredz Lietuvas Veselības ministrijas publicēti ceļošanas noteikumi, prasība uzrādīt negatīvus analīžu rezultātus vai digitālo Covid-19 sertifikātu par pilnu vakcināciju vai pārslimošanu attiecināta arī uz ieceļošanu no valstīm, kas pēc ES Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (ESPKC) klasifikācijas, balstoties uz 14 dienu saslimstību ar Covid-19 uz 100 000 iedzīvotāju ir iekrāsotas zaļā krāsā. Šajā kategorijā šobrīd iedalītas tādas valstis, kā Igaunija, Polija, Somija, Vācija, Čehija, Itālija un Grieķijas salas.

Lasiet arī: PVO: Eiropā iespējams jauns Covid-19 vilnis; iesaistīts futbols

Nākamajā, dzeltenas krāsas, valstu grupā iekļautas valstis ar vidēji augstu saslimstību. Ja ceļotājs no tām nevar uzrādīt Covid-19 digitālo sertifikātu, viņam ir jāuzrāda negatīvi analīžu rezultāti un jānodod otrās analīzes trīs līdz piecas dienas pēc ieceļošanas. Šādas valstis ir Latvija, Īrija, Francija, Norvēģija, Zviedrija un kontinentālā Grieķija.

Ierodoties Lietuvā no sarkanas klasifikācijas Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm vai arī no valstīm ārpus (EEZ), kuras ESPKC kartē apzīmētas ar pelēku krāsu, Lietuvā, ierodoties bez Covid-19 digitālā sertifikāta, būs jādodas desmit dienas ilgā pašizolācijā. Šādas valstis šobrīd ir Spānija, izņemot Maljorkas salu, Kipra, Šveice un visas valstis ārpus EEZ un ES.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1444285/travel-update-lithuania-tightens-rules-for-arrivals-amid-delta-spread

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas