Lietuvā pēc ārstes pašnāvības sākta izmeklēšana Šauļu slimnīcā

Lietuvas Veselības ministrija, policija un darba vides uzraugi sākuši izmeklēšanu un pārbaudes Šauļu Republikāniskajā slimnīcā, no kuras atlaista ārste izdarījusi pašnāvību, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Kā trešdien, 19.maijā, ziņo LRT, ārste izdarījusi pašnāvību pēc tam, kad no slimnīcas valsts ziemeļos tikusi atlaista par nolaidību un dokumentu viltošanu. Gan mirusī ārste, gan citi mediķi iepriekš iesnieguši sūdzības par agresīvu darba vidi medicīnas iestādē.

«Viņa nekad neklusēja, viņa vienmēr cīnījās par savām tiesībām,» anonīmās intervijās viņas bijušie kolēģi dalījušies atmiņās par mirušo. Tie pastāstījuši, ka ārste pretojusies centieniem piespiest viņu klusēt par medicīnas iestādē notiekošo un iesniegusi sūdzības Lietuvas Nacionālajā darba inspekcijā un Veselības ministrijā par iespējamu sliktu izturēšanos pret darbiniekiem, emocionālo vardarbību darba vietā un par pandēmijas laikā steigšus veiktu slimnīcas reorganizāciju.

Lasiet arī: Latvijā saslimstība ar Covid-19 pamazām krītas; joprojām daudz pacientu slimnīcās

Pēc vairākiem mēģinājumiem panākt ārstes atlūgumu viņu sākts vainot dokumentu viltošanā par kāda pacienta ārstēšanas metodes maiņu, tā norādījis anonīms kolēģis. Attiecīgais pacients arī pats vērsies prokuratūrā par neatbilstošu ārstēšanu, tomēr viņa sūdzība bijusi par ārstēšanas metodi, kas lietota sākotnēji, līdz brīdim, kad minētā ārste to mainījusi.

Pēc ārstes pašnāvības izmeklēšanu un pārbaudes Šauļu Republikāniskajā slimnīcā sākusi policija, Lietuvas Veselības ministrija un Nacionālā darba inspekcija. Slimnīcas direktors Remigijs Mažeika (Remigijus Mažeika) savukārt noliedzis, ka viņa vadītajā iestādē darbiniekiem ticis draudēts. Mažeika arī paudis līdzjūtību par ārstes bojāeju, tomēr vērsies pret svecīšu nolikšanu viņas piemiņai ārā pie slimnīcas ēkas.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1411947/doctor-s-suicide-reverberates-across-lithuania

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas