Lietuvā pēc piecu mēnešu klusuma atkal atver kafejnīcas un bārus

Pēc piecus mēnešus ilgas pauzes Lietuvā darbu drīkst atsākt ēdināšanas iestādes un bāri ar nosacījumu, ja klienti tiek apkalpoti ārtelpās. Saslimstība ar Covid-19 atkal ir ļoti augsta, un uzņēmumiem noteiktie ierobežojumi radījuši situāciju, ka daudzi vēl domā, vai būtu prātīgi atsākt darbību, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT un Jons Deveiks (Jonas Deveikis).

Lietuvā no ceturtdienas, 22.aprīļa, kafejnīcas un bāri drīkst atsākt aicināt un apkalpot klientus ārā terasēs, laukumos, ēku pagalmos un ielu malās. Tāpat kā Latvijā, arī Lietuvā šīs nedēļas otrajā pusē ir gaidāms vēss laiks, tomēr ēdināšanas iestādes Viļņā vēsta par galdiņu rezervāciju pieņemšanu.

Lasiet arī: Būvniecības cenu indekss Igaunijā 2020.gadā turējies stabils

«Tā kā mums nevar būt daudz galdiņu, mums ir rezervācijas, kas ir aizpildītas trīs dienas uz priekšu,» stāsta Viļņas Somm restorāna vadītājs Armīns Darasevičs (Arminas Darasevičius). «Ja līs, kas zina, vai viņi atnāks – bet varbūt atnāks, visi ir noilgojušies ieturēt maltīti ārpus mājas.»

Lietuvā otrā valsts mēroga karantīna tika ieviesta 7.novembrī. Lietuvas Bāru un kafejnīcu asociācijas vadītājs Raimonds Pranka (Raimondas Pranka) norāda, ka pa šo laiku mazo bāru īpašnieki ir zaudējuši ienākumus no robežās no 100 000 līdz 200 000 eiro katrs. Āra terasēs drīkst pulcināt mazāku cilvēku skaitu nekā iepriekš, un darba laiks arī ir atļauts līdz pulksten 21.00. Šie iemesli likuši virknei uzņēmumu nesteigties ar atkalatvēršanos.

«Viņi nogaida noteikumu un dīvainu prasību dēļ,» norāda Pranka.

«Šobrīd trīs galdiņu vietā tu vari izlikt tikai vienu. Jo mazāka terase, jo grūtāk tas ir.»

Uzņēmējdarbības atsākšanai un plānošanai par labu nenāk arī Covid-19 izplatība, kas aprīlī Lietuvā jau atkal aug augumā. Diennaktī līdz ceturtdienai valstī apstiprināti 1 344 jauni inficēšanās gadījumi ar koronavīrusu, kas ir lielākais vienas dienas jauno inficēto skaits kopš janvāra.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1393075/after-five-month-silence-bars-and-restaurants-reopen-in-lithuania

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas