Lietuvā pēc riepu noliktavas ugunsgrēka prognozē ilglaicīgu piesārņojumu

Ugunsdzēsējiem Lietuvas dienvidos aizritējusi nedēļa, lai nodzēstu ugunsgrēku automašīnu riepu noliktavā. Prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda), apmeklējot postažu, no saucis to par «apokaliptisku», tikmēr tuvējām zemnieku saimniecībām aizliegts pārdot pienu.

Kā vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT, ugunsnelaime 2 000 kvadrātmetru plašā riepu noliktavā Alītas pilsētā izcēlusies 16.oktobrī, un dienestiem aizritējusi vairāk nekā nedēļa, lai liesmas nodzēstu.

Pirmdien, 28.oktobrī, notikuma vietu apmeklējis Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda) un atzinis, ka redzētais bijis «apokaliptisks skats».

«Mums tagad ir jārūpējas par divām lietām: pirmkārt, jānodrošina, ka videi nodarītās sekas nekaitē cilvēku veselībai, otrkārt, ja kaut kas tamlīdzīgs, nedod Dievs, atkārtojas, mums vajadzīga labāka koordinācija [starp dienestiem – LRT], nevis strīdēšanās par atbildību,» tā sacījis Nausēda.

Lasiet arī: BNN nedēļas apkopojums: Mediķi un skolotāji pošas streikam. Latvijā apstiprina depozīta sistēmu. Atlaiž Rīgas kartes valdi

Lietuvas Nacionālais Sabiedrības veselības centrs ir veicis ūdens un augsnes paraugu vākšanu 10 kilometru rādiusā ap ugunsgrēka vietu, lai noskaidrotu, vai zemi varēs turpmāk apstrādāt.

Vides speciālisti ir atzinuši, ka indīgie dūmi, kas vairāk nekā nedēļu tuvējā apkārtnē izplatījuši smago metālu daļiņas, aiz sevis atstās gadu desmitiem ilgas sekas.

Apkārtnes piena saimniecībām ir aizliegts lietot un pārdot saražoto pienu. Bažās par savu nākotni ir tuvējās Alītas rajona ekoloģiskās zemnieku saimniecības, daļai no kurām jau likts izmest visu ražu.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1111225/lithuania-grapples-with-ecological-effects-of-tire-warehouse-fire

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas