Lietuvā pēc vīrusa Dienvidāfrikas paveida atklāšanas apsver jaunus ierobežojumus

Lietuvā ir atklāti Covid-19 saslimšanas gadījumi ar jaunā koronavīrusa pastiprināti lipīgo Dienvidāfrikas paveidu. Valdība apsvērs nepieciešamību ieviest stingrākus karantīnas ierobežojumus, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Otrdien, 23.martā, Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte (Ingrida Šimonytė) paziņojusi, ka valstī, sevišķi lielajās pilsētās, novērots inficēšanās gadījumu skaita kāpums, turklāt apstiprināti arī divi gadījumi, kad inficēšanās notikusi ar vīrusa SARS-CoV-2 Dienvidāfrikas paveidu.

Lasiet arī: Itālija gadu pēc vīrusa uzliesmojuma – «piesieti pie mājas» un 104 000 mirušo

«Tas nozīmē ne tikai, ka ir iespējama vīrusa ātrāka izplatība, bet arī zināmus izaicinājumus vakcinācijai. (..) Izplatās paveids, kas ir ļoti lipīgs – lipīgāks nekā parastais vīruss,» informējusi Šimonīte.

Lietuvas valdība uz sēdi par pandēmijas ierobežojumu pārskatīšanu sanāks trešdien, 24.martā. Pēc premjerministres teiktā, šobrīd nav plānots mīkstināt karantīnas ierobežojumus, kas valstī ir spēkā jau kopš novembra, un attiecībā uz Dienvidāfrikas paveidu valdība var apsvērt atsevišķu ierobežojumu pastiprināšanu.

Lietuviešu epidemiologs Gitis Duds (Gytis Dudas) savukārt komentējis, ka šobrīd nav ziņu, ka vīrusa Dienvidāfrikas paveids būtu lipīgāks par ES valstīs izplatīto vīrusa britu paveidu.

Vienlaikus Dienvidāfrikas varianta ģenētiskā informācija norāda uz augstāku inficēšanās iespējamību cilvēkiem, kuri jau ir izslimojuši Covid-19 vai tikuši vakcinēti ar vienu no esošajām Covid-19 vakcīnām, tā epidemiologs Duds.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1370799/lithuania-looks-at-more-restrictions-after-confirming-south-african-virus-mutation

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas