Lietuva pie Baltkrievijas robežas paaugstina gatavību 1 200 karavīriem

Lietuva noteikusi paaugstinātu gatavību 1 200 karavīriem, kuri izvietoti gar valsts robežu ar Baltkrieviju saistībā ar ziņām par jaunas migrantu straumes virzīšanos Baltkrievijā uz tās rietumu robežas pusi, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Kā pirmdien, 8.novembrī, paziņojusi Lietuvas Nacionālā aizsardzības ministrija, ir samazināts reaģēšanas laiks karavīriem, kuri ir nosūtīti palīdzēt robežsargiem un citiem darbiniekiem uz valsts robežas ar Baltkrieviju. Daļa militārpersonu ir arī pārvietoti uz vietām, kuras atrodas tuvāk robežai.

Lasiet arī: Reaģējot uz notiekošo pie Polijas robežas, arī Latvija sagatavojusi rīcības plānu

«Šī situācija nav militārs iebrukums vai tiešs apdraudējums valsts teritorijas nedalāmībai,» sacījis Lietuvas aizsardzības priekšnieks, ģenerālleitnants Valdemārs Rupšs (Valdemaras Rupšys). «Šī ir nelegālā migrācija, kas tiek organizēta pret mūsu valsti.»

«Iekšlietu ministrijas pakļautībā esošās iestādes uz to reaģē, savukārt Lietuvas militārpersonas īsteno vienu no savām miera laika funkcijām un atbalsta Iekšlietu ministrijas struktūrvienības,» skaidrojis ģenerālleitnants Rupšs.

Lietuvā, sākot no 8. novembra, aptuveni 1 200 militārpersonu ir nosūtītas palīdzēt robežsargiem uz valsts robežas Baltkrieviju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas