Lietuvā pie jaunatvērtiem muzejiem veidojas rindas

Lietuvā četri valsts muzeji Viļņā un Kauņā šonedēļ vēruši durvis apmeklētājiem saistībā ar valdības lēmumu mīkstināt daļu valstī spēkā esošo karantīnas pasākumu, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Otrdien, 5.maijā, apmeklētāji stāvējuši rindās pie Lietišķās mākslas un dizaina muzejā Viļņā vēl pirms tā darba laika sākuma. Muzejs bijis slēgts kopš marta vidus, kad Lietuvas valdība visā valstī ieviesa karantīnu, lai iegrožotu jaunā koronavīrusa izplatību.

Lasiet arī: Klāt nākušie koronavīrusa inficētie Baltijā. Latvijā – 4, Lietuvā – 5, Igaunijā – 2

No šīs nedēļas valdība ļāvusi muzejiem un galerijām atkal atvērt durvis apmeklētājiem ar nosacījumu, ka ir jāievēro jauni noteikumi. Muzejiem Lietuvā nu ir jāierobežo apmeklētāju plūsma un jāpanāk, lai to teritorijā ikviens nēsā elpceļu masku.

Piemēram, Dižkungaišu pilī, kas piedāvā aplūkot itāliešu glezniecības un tēlniecības izstādi, visiem darbiniekiem pirms darbadienas sākuma ir jāpārbauda temperatūra. Dižkungaišu pils vadītājs Vids Dolinsks (Vydas Dolinskas) norādījis sabiedriskajam medijam LRT, ka «Pirmās 25 [karantīnas] dienas muzejam atņēma ienākumus vairāk nekā 60 000 eiro vērtībā».

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1175578/queues-form-as-lithuanian-museums-reopen-after-lockdown

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas