Lietuvā pie valdības ēkas lieli protesti pret ierobežojumiem nevakcinētajiem

Par spīti 11.augustā notikušajiem protestiem pie valdības ēkas Viļņā Lietuvas vadošie politiķi pieņēmuši likumprojektu par ierobežojumiem no septembra vidus cilvēkiem bez Covid-19 sertifikāta, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

11.augustā dienas pirmajā pusē pie valdības ēkas pulcējās vairāki simti protestētāju, vēlāk to skaitam pieaugot līdz aptuveni 5 000. Naktī protesti izvērtās nemieros, un bija nepieciešama policijas iesaiste.

Valdības lēmums paredz, ka no 13.septembra tie, kuri sasnieguši 16 gadu vecumu un nav pārslimojuši Covid-19 vai potēti pret to, nevarēs apmeklēt iekštelpu pasākumus, skaistumkopšanas salonus, kafejnīcas un veikalus, kuros nepārdod pirmās nepieciešamības preces.

Bez imunitātes sertifikāta cilvēkiem būs ļauts iepirkties pārtikas, veterinārajos, optikas veikalos, kā arī apmeklēt mākslas izstādes, bibliotēkas un publiskus āra pasākumus līdz 500 dalībniekiem.

Lietuvas veselības ministrs Arūns Dulks (Arūnas Dulkys) ierobežojumu ieviešanu pamatoja ar veselības aprūpes sistēmas noslogotību, jo pašlaik Lietuvas slimnīcās jau ir 334 Covid-19 pacienti.

Premjere Ingrīda Šimonīte (Ingrida Šimonytė) pauda, ka «šajā vilnī mēs tik ļoti nekoncentrējamies uz gadījumu skaitu kā uz ietekmi uz veselības aprūpes sistēmu».

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1466979/lithuanian-government-adopts-slew-of-restrictions-for-the-non-vaccinated

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas