Lietuva pieņem budžetu, neceļot algas streikojošiem skolotājiem

Lietuvas premjerministrs Sauļus Svernelis

Lietuvas Seims ir pieņēmis 2019.gada valsts budžetu, kur iekļauts aizsardzības izdevumu pieaugums, bet nav ņemtas vērā prasības, par kurām valstī iestājas vairāk nekā tūkstotis ilgstoši streikojošu skolotāju.

Kā vēsta kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters, parlaments pieņēmis budžetu otrdien, 12.decembrī, ar nākamgad plānotiem ieņēmumiem 17,2 miljardu eiro apmērā un tēriņiem 17 miljardu eiro apmērā.

Salīdzinot ar 2018.gadu, ir paaugstināti plānotie izdevumi aizsardzības nozarē tā, lai tie būtu līdzvērtīgi 2,05% no valsts iekšzemes kopprodukta.

Neraugoties uz to, ka jau vairāk nekā mēnesi notiek streiks, kur piedalās vairāk nekā tūkstotis skolu un bērnudārzu pedagogu, Lietuvas premjerministrs Sauļus Svernelis (Saulius Skvernelis) ir palicis pie pārliecības, ka 2019.gadā nav iespējams būtiski paaugstināt pedagogu darba samaksu.

Lietuviešu skolotāju streiku šoruden izsaukusi Izglītības un zinātnes ministrijas īstenota darba samaksas aprēķina reforma. Pedagogi vēlas to būtiski grozīt un jau no 2019.gada janvāra panākt algu pieaugumu par 20%.

Lietuvas valdība norādījusi, ka nākamgad tas vēl nav iespējams.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas